Fico považuje Matovičov návrh “krúžkovného“ za výsmech, v parlamente nebudú hlasovať za prelomenie prezidentkinho veta (video)

14.6.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) nebude hlasovať za prelomenie veta prezidentky pri zákone o prorodinných opatreniach.

Ako uviedol predseda strany Robert Fico, „my nebudeme hlasovať za tento zákon“, keď koalícia bude potrebovať aspoň 76 hlasov.

Vláda pre ľudí nič nerobí

Fico zároveň povedal, že sa v strane stotožňujú s pripomienkami prezidentky Zuzany Čaputovej. Zdôraznil, že z takzvaného krúžkovného sa nikto ešte nenajedol.

Predseda Smeru-SD povedal, že nevie, ako v parlamente prebehne hlasovanie o vrátenom zákone. Pripomenul, že strana zákon v máji v parlamente nepodporila, lebo ho považuje „za výsmech“.

Zdôraznil, že štát má dosť peňazí na to, aby mohol každej rodine vyplatiť 1 500 eur. „Podstata problému je, že táto vláda nerobí pre ľudí absolútne nič,“ poznamenal.

Prezidentka vetovala časť zákona

Prezidentka vrátila do Národnej rady SR na opätovné prerokovanie zákon o financovaní voľného času dieťaťa. Prezidentka 7. júna uviedla, že vetuje tie časti zákona, ktoré majú nadobudnúť účinnosť od 1. januára budúceho roka.

Jej veto sa tak netýka okamžitej pomoci rodinám od júla tohto roka. Ak parlament jej veto prelomí, plánuje sa obrátiť na Ústavný súd SR s otázkou, či proces schvaľovania tohto zákona bol v súlade s Ústavou SR.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: prorodinný balíček, protiinflačný balíček
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico považuje Matovičov návrh “krúžkovného“ za výsmech, v parlamente nebudú hlasovať za prelomenie prezidentkinho veta (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: