Mimoriadna situácia v žilinskej mestskej časti Bytčica trvá aj naďalej, na cestu je do odvolania zakázaný vstup

12.2.2024 (SITA.sk) – Mimoriadna situácia vyhlásená v súvislosti so zosuvom pôdy v žilinskej mestskej časti Bytčica trvá aj naďalej. Rozhodol o tom krízový štáb mesta na pondelkovom predpoludňajšom stretnutí. Informovala o tom Zuzana Ondrášová z komunikačného odboru Mestského úradu v Žiline.

Nadpriemerné dažďové zrážky prispeli k výraznému zosuvu pôdy v časti účelovej poľnej cesty nad diaľničným privádzačom D1 Lietavská Lúčka – Žilina. V dôsledku toho vzniklo riziko deformácie svahu a ďalšieho zosuvu pôdy priamo na privádzač.

„Počas víkendu sa zrealizovali neodkladné opatrenia na zabezpečenie riešenia havarijného stavu daného úseku. Situáciu neustále monitorujeme,“ vysvetlil vedúci oddelenia dopravy mesta Žilina Róbert Hájka.

Doplnil, že v rámci úprav účelovej cesty tu vytvorili žľab na odvádzanie povrchovej vody a trhliny vyplnili zeminou. Cestná komunikácia zostáva však naďalej neprejazdná a na miesto udalosti platí zákaz vstupu.

Viac k témam: Mestský úrad v Žiline, Mimoriadna situácia, vedúci oddelenia dopravy mesta Žilina
Zdroj: SITA.sk – Mimoriadna situácia v žilinskej mestskej časti Bytčica trvá aj naďalej, na cestu je do odvolania zakázaný vstup © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: