Vyše 200 nápadov na zlepšenie života v komunitách získa opäť grant od Tesca

4.4.2022 (Webnoviny.sk) – Obľúbený grant na podporu komunitných projektov Tesca – Vy rozhodujete, my pomáhame štartuje už druhú dekádu. Autori nápadov na zlepšenie života vo svojom okolí môžu svoje projekty prihlásiť až do 1. mája 2022 na webstránke Tesca.  Reťazec podporí už po 11.-krát vybrané projekty na Slovensku sumou takmer  170-tisíc eur.

“Veľmi nás teší, že začíname už druhú dekádu v poskytovaní podpory pre komunitné projekty v rámci grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame. Tesco potvrdzuje, že je stabilným partnerom komunít, ktoré len prostredníctvom tohto programu podporilo sumou viac ako 1,5 milióna eur. Sumu  doteraz využilo vyše 1 800 projektov na zlepšenie života vo svojom okolí. Veríme, že 11. edícia bude rovnako úspešná ako tie predchádzajúce a opäť pomôžeme skvalitniť život v regiónoch na Slovensku,” vysvetľuje Michaela Lehotská, manažérka spoločenskej zodpovednosti spoločnosti Tesca na Slovensku.

Projekty na zlepšenie svojho okolia môžu online formou prihlasovať neziskové organizácie, školy, škôlky, obce aj mestá, ktoré chcú podporiť jedinečnosť svojej komunity. Šancu majú projekty ako parky, bylinkové záhradky, bábkové divadlá, knižnice, lavičky, kurzy nordic walkingu, včelie úle či prednášky o zdravom životnom štýle a množstvo ďalších nápadov. Príležitosť dostanú i projekty, ktoré pomáhajú vyrovnať sa so súčasnou mimoriadnou situáciou v dôsledku koronakrízy, ako aj situácie na Ukrajine. Víťazi doterajších edícií a ich projekty sú pre inšpiráciu na webstránke grantového programu.

O výške podpory vybratých 231 projektov rozhodnú v lete zákazníci hlasovaním žetónmi vo všetkých  predajniach Tesca po celom Slovensku. Projekt s najviac hlasmi v konkrétnom obchode získa podporu vo výške 1 300 eur, na druhom mieste získa 600 eur a na treťom 300 eur. Za desať edícií ľudia projektom darovali viac ako 30 miliónov hlasov! Vlani tretinu hlasov získali projekty zamerané na zdravie a šport, ďalšia tretina hlasov šla na vzdelávacie projekty a pätinu hlasov získali projekty zamerané na rozvoj kultúry.

Z prihlásených nápadov vyberá v každej edícii nezávislá odborná porota zložená zo zástupcov Tesca a neziskových organizácií 231 najlepších projektov.

“Veľmi nás teší, že sme ako partner súčasťou grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame už od jeho prvej edície. Jeho jedinečnosť a veľký význam pre život komunít po celom Slovensku nás oslovili už na začiatku spolupráce a je úžasné vidieť, koľko pozitívnych zmien priniesli všetky projekty, ktoré boli vďaka finančným grantom od Tesca zrealizované. V Nadácii Pontis vždy radi podporíme projekty, ktoré dokážu priniesť cielenú a efektívnu podporu komunitám. Práve preto sa tešíme, že prekračujeme ďalší dôležitý míľnik – grantový program Vy rozhodujete, my pomáhame úspešne vstupuje už do svojej 11. edície a my môžeme byť pri tom,” hovorí Barbora Hullová, programová manažérka Nadácie Pontis, ktorá je súčasťou odbornej poroty grantu.

Vďaka programu Vy rozhodujete, my pomáhame sa doposiaľ zrealizovalo v regiónoch popri stovkách iných projektov napríklad:

105 kultúrnych podujatí
58 ihrísk
199 vzdelávacích aktivít
154 úprav verejných záhrad a parkov
13 detských táborov
21 pomocí pre útulky pre zvieratá
8 aktivít na ochranu včiel

Zdroj: Tesco, SR

Informačný servis

Viac k témam: Grant, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyše 200 nápadov na zlepšenie života v komunitách získa opäť grant od Tesca © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: